Tłoczony na zamówienie olej z całych nasion czarnuszkiUWAGA: To jest prawdziwy 100% olej z czarnuszki, ma BARDZO INTENSYWNY MOCNY smak. W przypadku gdy jesteś przyzwyczajony/a do rozcieńczonego oleju zalecamy stosować nasz olej w mniejszej ilości.

Oleum Nigelle (Oleum Melanthii aethereum). Nasiona zawierają dużo tłuszczu (do 40%), olejek lotny (do 1,5%), saponinę – melantynę, garbniki, gorycz – nigellinę i alkaloid – damasceinę. Olej z czarnuszki o wysokiej jakości nie jest łatwy do wytworzenia. Najlepszy olej jest wytwarzany z pierwszego, tłoczenia prowadzonego na zimno, taki olej zachowuje najwyższe stężenie nienasyconych kwasów tłuszczowych.

Następne tłoczenia tzw. wytłoczków (łącznie zwykle do 4 razy) odbywają się z wykorzystaniem podgrzewania, a produkty poddaje się obróbce chemicznej (dodaje się m.in. konserwanty chemiczne, ponieważ produkt nie zawiera już własnych, naturalnych konserwantów). Zwracajcie więc uwagę przy zakupie suplementów z czarnuszki na zawartość składników i dokładnie „egzaminujcie” sprzedającego.

Po raz pierwszy jej własności lecznicze czarnuszki opisał grecki lekarz Dioskurides. Czarnuszka ma działanie34: żółciopędne, moczopędne, wiatropędne, przeciwbakteryne, przeciwbólowe, przeciwrobacze oraz rozkurczające na mięśnie gładkie, wzmaga wydzielanie mleka, poprawia trawienie, reguluje miesiączkę i wzmacnia odporność. Aby sporządzić odwar leczniczy należy łyżeczkę nasion zalać filiżanką wody i pić 2 razy dziennie. Czarnuszkę wewnętrznie stosuje się również w przypadku nieżytu oskrzeli, w chorobach wątroby, przy kamicy żółciowej, skąpomoczu. Zewnętrznie napary używane są przy trądziku, atopowym zapaleniu skóry i grzybicach skóry

Olejku czarnuszki używa się także do produkcji perfum. Ciekawostki W starożytności używano jej jako panaceum. Znana była już w starożytnej Asyrii, wymienia ją też Biblia. Po raz pierwszy jej własności lecznicze opisał grecki lekarz Dioskurides. W dawnej Polsce była używana przez biedną ludność jako przyprawa zastępująca zbyt drogie dla ludzi przyprawy wschodnie. W sezonie wegetacyjnym 2008 prace badawcze nad uprawą czarnuszki siewnej rozpoczął Uniwersytet Warmińsko-Mazurski

Wysoka jakość produktu ,smak bez zarzutu.porównywałam inne oleje,olej agrabla przewyższa w 100% jakość innych firm.Godny polecenia
Małgorzata Z.
OLEJ SŁONECZNIKOWY Nie ma kompletnie porównania z olejem słonecznikowym ze sklepu. Szczerze mówiąc najbardziej lubię ten osad z dna. Ma smak jakby żywicy słonecznikowej, troszke podobny do smaku kiełków słonecznika. Uwielbiam go dodawać do różnych sałatek, a kiedy nie mam czasu (co się często zdarza :) to kilka kropli daję do pomidora, solę, pieprzę, (opcjonalnie + curry) i mam gotową sałatkę - jest wypas. OLEJ Z CZARNUSZKI Ciekawy smak, świeży, ma lecznicze działanie na na infekcje gardła.
Agnieszka G.
Mam jak najlepsze doświadczenia związane z olejami AGRABLA. Zakupiłam dla mojego schorowanego teścia, mojej mamy i babci oleje - konopny oraz z czarnuszki. Nie pozostaje mi nic innego jak wystawić jak najlepszą opinię o obu produktach. Na najwyższą ocenę zasługuję także kontakt z producentem. Wysoka kultura osobista, solidność i niespotykana życzliwość. Oleje są świeżo tłoczone, co gwarantuje świeżość, a co za tym idzie skuteczność produktu. Szczerze polecam ludziom dla których zdrowe i świadome odżywianie jest ważne.
Patrycja K.
Nie zauważyłem różnicy w stosunku do innych dobrych firm.
jawor
olej dobry kontakt bardzo dobry serdecznie polecam
Witold T.
Fajny sklep, sprawnie działa, olej dobrej jakości, Polecam :)
Bogdan
Kupuję oleje z ostropestu regularnie na prosbę mojej koleżanki ze Stanów. Tam nie ma możliwości zakupu, więc specjalnie dla niej robię wysyłki. Koleżanka ma chorą wątrobę, a zażywanie oleju zmniejszyło zdecydowanie odczucie bólu, przy czym mówi, że nie jest taki niedobry jak większość leków. Z jej opinii mogę śmiało polecić zakup oleju z ostropestu.
Kasia
Oleje naturalne produkowane przez firmę agrabla są bardzo wysokiej jakości. Jestem zadowolona z zakupu. Firma agrabla jest firmą rzetelną i polecam produkty oferowane przez agrable. Ewa Starzyk - kupiłam olej z dyni, ostropestu i lniany
Ewa S.
Polcam wszystkie ktore mialem byly super bardzo bardzo polecam
Andrzej M.
Są ok
a
Witam. Zamowilem tutaj olej z ostropestu i jestem bardzo zadowolony, olej ma intensywny smak i zapach co świadczy o jego świeżości. Kupowałem kiedys z innych stron ale OLEJEAGRABLA są na prawdę wysokiej jakości i przede wszystkim tłoczone na zamówienie. Pozdrawiam
ardi
Mogę się wyrazić tylko i wyłącznie w samych superlatywach, zarówno jeżeli chodzi o oleje z czarnuszki i ostropestu (bo takie jedynie kupowałem) jak i samą osobę Pana Marka. Oleje, nie wiem czy to dobre określenie, są bardzo esencjonalne, o wyrazistym smaku i zapachu, rzeczywiście bardzo odbiegające na plus od tego co się widzi na półkach sklepowych. Olej z ostropestu okazał się bardzo pomocny dla mojego syna, który od kilku lat ma poważne problemy z wątrobą. Pan Deja z kolei zaskoczył mnie w telefonicznej rozmowie swoją życzliwością, bezpośredniością, wielką energią i zapałem z jakim prowadzi swoją działalność. Życzę sukcesów Panie Marku i jeszcze więcej zadowolonych klientów.
Leszek
Polecam wszystkim!! 100% naturalne do wszelakiego zastosowania :)
Ewelina S.
Witam. Zamówiłem olej z ostropestu i lniany, jestem bardzo zadowolony, olej ma intensywny smak i zapach ,autentycznej natury, co świadczy o jego świeżości. Kupowałem z innych stron ale OLEJEAGRABLA są na prawdę wysokiej jakości i przede wszystkim tłoczone przed wysyłką. Pozdrawiam
Andrzej D.
Praktycznie używam tylko olejów zimnotłoczonych, nierafinowanych. Z Firmy AGRABLA używałam oleju z czarnuszki - esencjonalny, pieprzny, aromatyczny... czuć było jego moc. Bieżące tłoczenie na zamówienie jest bezkonkurencyjne.
Beata
Jak sie robi nasz olej? -zimne tłoczenie

  1. Olej jest tłoczony na zimno z całych ziaren po złożeniu zamówienia.
  2. Zlewany do specjalnej szczelnej kadzi osadowej i jest pozostawiany na min. 24 godz.
  3. Filtrowany przy użyciu mikrofiltracji, bez odwirowań i odsysania ciśnieniowego, dzięki czemu nie wytrącają się wartościowe składniki.
  4. Olej pakowany jest do butelek i wysyłany.
Ze względu na świeżość oleju po kilku dniach, od postawienia w jednym miejscu może na dnie butelki wytrącić się osad.

Nie należy olejów podgrzewać powyżej 40 stopni celcjusza ze względu na możliwą minimalną zawartość naturalnych białek możliwe jest bardzo szybkie przypalenie oleju.

 
 
 

Złóż zamówienie:

   Olej z nasion Czarnuszki
39 zł, 100 ml,Oleje Naturalne - esencja z serca natury.